Формат електронних аукціонів дозволяє купувати деревину дистанційно. В Ужгороді та інших регіонах країни для клієнтів товарно-сировинних бірж доступні зручні сервіси, що працюють на платформі професійного програмного забезпечення.
Електронна торгова система Української універсальної біржі дозволяє учасникам ринку надсилати заявки та надавати аукціонні пропозиції онлайн. Це зручний спосіб продати чи придбати якісну деревину всього за декілька кліків. Розібратися із біржовими механізмами та інструментами допомагають досвідчені консультанти.
Електронні торги на УУБ
На офіційному біржовому порталі https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/v-uzhgorodi-pidpryemtsi-kupuyut-derevynu-na-e-torgah/ зібрані актуальні відомості про оновлений формат реалізації лісу. Він стартував у 2021 році після прийняття закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки». Нормативно-правовий акт підтверджує, що лісоматеріали належать до категорії стандартизованих товарів. Саме тому сировина має реалізуватися через товарно-сировинні біржі.
Українська універсальна біржа однією з перших отримала державну ліцензію, яка дозволяє організовувати онлайн-торги із залученням представників лісозаготівельних господарств.
Попит на лісоматеріали в Ужгороді
Економічний центр Закарпаття сьогодні активно розвивається, залучаючи кошти іноземних інвесторів. Серед лідерів – будівельна та меблева галузь, які потребують великих об’ємів лісоматеріалів. В Ужгороді працюють підприємства, які випускають столярні, теслярські вироби та іншу продукцію з деревини. Щоб забезпечити цехи та виробничі лінії необхідними матеріалами, ужгородські підприємці беруть участь в електронних аукціонах Української універсальної біржі. Це зручний формат купівлі лісу, який дозволяє укладати вигідні умови на повністю законних підставах.
Конфіденційність даних та захист від шахраїв
Українська універсальна біржа працює на вітчизняному ринку понад 25 років. Вона має бездоганну репутацію у ділових колах та забезпечує:
- законність при укладанні угод між сторонами;
- ведення торгів згідно з регламентом (за цим суворо стежать працівники біржі);
- конфіденційність даних про замовників (таку інформацію отримує лише державний регулятор, який має контролювати об’єми продажу деревини);
- гарантії для покупців та виробників;
- надання повного спектру біржових послуг.
Онлайн-аукціони: переваги для учасників ринку
Як свідчить статистика, кількість учасників електронних торгів збільшується. Навіть у період воєнного стану попит на деревину залишається стабільним, тому підприємці реєструються на біржовому порталі та беруть участь у торгах. Для виробників це оптимальний формат для отримання суттєвого прибутку, оскільки на онлайн-аукціоні стартова вартість лоту може зрости у декілька разів. При цьому відрахунки до державного бюджету зростають на десятки мільйонів щорічно. Ці кошти витрачаються на
розвиток галузі,
розширення та відновлення лісових площ,
закупівлю саджанців та техніки.