Підприємства різних секторів економіки практично завжди купуватимуть численні види необробленої деревини. З її допомогою забезпечуються нормальні умови для будівництва та виробництва. Залежно від поставлених завдань компанії купують різні сорти дерев, але багато хто забуває про те, що є граб. В Україні це дерево залишається актуальним для деяких категорій покупців, які цінують його за особливі властивості та характеристики.
Переваги граба як матеріалу
Серед усіх вітчизняних порід дерева саме у граба найвища густина. Але, матеріал швидко висихає, відповідно є ймовірність короблення та появи тріщин. Кожен виріб з граба необхідно додатково обробляти спеціальними просоченнями, щоб сформувати надійний захист та запобігти подальшій появі тріщин.
Також рекомендується застосовувати граб там, де є мінімальні показники вологості. Додаткові переваги та особливості можна знайти тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tsina-na-derevinu-graba-ii-vlastivosti-ta-osoblivosti-realizatsi/, де також надається функціонал для участі в аукціонах для подальшої покупки дерева. Майданчик для торгів наданий Українською енергетичною біржею, яка працює за всіма законами України.
Де використовують граб?
Досить часто деревину цього дерева використовують при виробництві декоративних аксесуарів в автомобілях. Граб відмінно тримає кріплення, але він не надто згинається, що є одним з недоліків при використанні в оформленні.
Механічна обробка граба також ускладнюється, тому що у волокон хвиляста структура. Але він без проблем полірується, що дозволяє створити дійсно гарний виріб з додатковим нанесенням лаку, фарби або будь-якого іншого просочення. За бажання граб можна використовувати як метод імітації інших цінніших порід, користуючись різною комбінацією фарби.
Вибір лотів та покупка
Перед публікацією лотів продавці зобов’язані надати великий набір інформації:
- контактні дані;
- назва та детальний опис лота;
- інформацію про продукцію, що продається;
- дату початку торгів;
- приклад договору купівлі-продажу.
Актуальні котирування з’являються на сайті щодня. Також у відповідному розділі новин є корисна інформація про зміни законодавства. За торговими днями формується цікава статистика і кожен може дізнатися, який обсяг деревини було реалізовано за конкретний час.
Розвиток ринку необробленої деревини
Змінені умови торгівлі дозволили суттєво збільшити кількість учасників ринку. Українська енергетична біржа гарантує зручність та ефективність торгів, адже за лічені хвилини є можливість проаналізувати велику кількість лотів та зробити між ними вибір. Крім того, біржа захищає інтереси сторін і кожна проблемна ситуація моментально вирішується.
Щоб стати учасником необхідно пройти реєстрацію та акредитацію, ознайомитись з календарем торгів, подати заяву на участь в аукціоні, після чого сплатити гарантійний внесок та подати документи для участі у торгах. Якщо не вдалося перемогти, то внесок повертається.